Casa De Praia Com Hidromassagem
| Wi-Fi | Simbassäng Liten pool | Privat strand Strand |
| Spa & Hälsocenter Jacuzzi | Mat/Dryck Restaurang | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Barnvänligt Lekhage | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Casa De Praia Com Hidromassagem Cabo Frio med 1 sovrum, som ligger 6 km från Feira de Artesanato, erbjuder rundvandringar. Villan med 2 badrum kan ta emot upp till 4 gäster och erbjuder bubbelpool och bastu.
Villan har ett väldigt bra läge i Cabo Frios strandområde och 20 minuters bilresa från flygplatsen Buzios. Riala Parque Aquático ligger ungefär 10 minuter bort med bil. Gästerna kan också besöka Nossa Senhora da Guias kapell, som ligger ungefär 5 km bort.
Boendet erbjuder utsikt över poolen. I badrummet finns även ett spabadkar, en separat toalett och en bastu. Hårtorkar, badlakan och handdukar ingår för extra komfort.
Ett minikök med te-/kaffebryggare, kylskåp och glas finns i Casa De Praia Com Hidromassagem så att gästerna kan laga mat själva. Restaurangen Sabor De Minas, som serverar ett brett utbud av måltider, ligger ungefär 25 minuters promenad bort.
- Flygplatser
- Buzios Flygplats17 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Omklädningsrum
- Privat strand
- Allergifria rum
- Frisersalong
- Kortåtkomst
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Restaurang
- Snackbar
- Matplats utomhus
- Lunchpaket
Aktiviteter och avkoppling
- Liten pool
- Strand
- Grill faciliteter
- Bastu
- Jacuzzi
- Utomhusbad
- Grunda delen
Service
- Utflykts-/biljettservice
- Matinköpsservice
- Affärer/kommersiell service
- Happy hour
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Sittgrupp
- Uteplats
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Lekhage
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Buzios till Casa De Praia Com Hidromassagem?
Flygplatsen Buzios ligger 5 km från Casa De Praia Com Hidromassagem. - ❓
Finns det ett kök på Casa De Praia Com Hidromassagem?
Ett kök finns på Casa De Praia Com Hidromassagem. - ❓
Vilka gäster kommer oftast till Casa De Praia Com Hidromassagem?
Casa De Praia Com Hidromassagem är perfekt för gäster med barn men alla gäster är välkomna. - ❓
Finns det några spa-möjligheter som erbjuds på Casa De Praia Com Hidromassagem?
Gästerna på Casa De Praia Com Hidromassagem kan koppla av med bubbelpool, hydromassagebadkar och bastu.